/کلینیک توانبخشی تخصصی ونک
مجهز به جدیدترین و پیشرفته ترین تجهیزات توانبخشی

مرکز توانبخشی ونک با مدیریت دکتر فتانه اکبری به منظور ارائه خدمات توانبخشی در زمینه ی فیزیوتراپی و بازتوانی بیماران ناتوان جسمی ، حرکتی با استفاده از پیشرفته ترین تکنولوژی روز دنیا و بکارگیری روزآمدترین دستاوردهای تخصصی آغاز به کار کرد.
در این مرکز تیم توانبخشی ورزیده متشکل از پزشکان متخصص طب فیزیکی و توانبخشی ، نورولوژی ، نوار عصب و عضله ، ارتوپدی ، اعصاب و روان ، در کنار کارشناسان مجرب فیزیوتراپی ، کار درمانی  ، گفتار درمانی ، ارتوپدی فنی، تغذیه ، سعی در ارائه کاملترین و روز آمدترین روش های درمانی به منظور درمان اختلالات جسمی ، حرکتی بیماران مراجعه کننده دارند.

 

به همبن منظور این مرکز متشکل از بخش های کلینیک طب فیزیکی و توانبخشی ، نوار عصب و عضله ،  ستون فقرات و اندام ها ، ارتوپدی فنی ، کاردرمانی و فیزیو تراپی تخصصی عصبی عضلانی ، کاردرمانی کودکان فلج مغزی و اوتیسم ، گفتار درمانی ، ماساژ تخصصی و نغذیه ،آغاز به کار کرده است.

 

ما در نظر داریم با بهره گیری از توان تخصصی و تجربه ی افراد صاحب نظر در زمینه ی توانبخشی ، در کنار تجهیزات نوین و تکنولوژی پیشرفته و منحصر به فرد ، جدیدترین درمان های تخصصی توانبخشی را ارائه نماییم.

تمرینات روبوتیک اندام های فوقانی
 Upper Extremity Robotic Rehabilitation
بیماران آسیب مغزی قادر به به کارگیری و کنترل اندام های فوقانی و دست های خود نیستند و برای بازیابی تواناییهای خود نیازمند
انجام تمرینات تخصصی هستند.

تجهیزات تخصصلی تمرین راه رفتن و تعادل
Body Weight Supported Treadmill Therapy  
بیمارانی که به علت آسیب مغزی از ناتوانی در راه رفتن رنج میبرند و قادر به ایستادن و راه رفتن بدون کمک نیستند نیاز به استفاده از یک سیستم حمایتی دارند تا بدون نگرانی از افتادن و خطرات ناشی از آن قادر به انجام تمرینات راه رفتن " باشند. ما در این مرکز با به کارگیری پیشرفته ترین سیستم "حمایت وزن" و تردمیل تخصصی توانبخشی اعصاب قادر به انجام کلیه ی تمرینات در زمینه ی راه رفتن بدون خطر سقوط و عوارض احتمالی هستیم. سیستم تمرین گیت " ارگوترینر " که برای اولین بار در ایران در کلینیک توانبخشی مدیکوپلاس به کار گرفته شده است با بهره گیری از یک بازوی دینامیک اختصاصی قادر به حمایت وزن بیمار به منظور جلوگیری از سقوط  بیمار در زمان انجام تمرین راه رفتن"، در کنار مهیا نمودن آزادی کافی برای انجام تمرینات " بالا و پایین رفتن از پله و نشست و  برخاست از صندلی " و " تمرینات تعادل " است. سایر سیستمهای موجود تا به حال چنین توانایی را نداشته اند. این سیستم در راه اندازی و کمک به راه رفتن در بیماران پس از انجام اعمال جراحی ارتوپدی اندام های تحتانی نیز مؤثر و مفید است. این سیستم ها در باز توانی کودکان آسیب مغزی نیز کاربرد دارند. توانبخشی کودکان آسیب مغزی و گفتاردرمانی نیز از خدمات این مرکز است.
 لنف ادم و تورم لنفاتیک اندام ها
ما با به کارگیری دستگاههای تخصصی لنفوترین و بهره گیری از متخصصان مجرب در ماساژ تخصصی لنفاتیک ، قادر به کنترل
تورم اندام ها به علت اختلالات سیستم لنفاوی هستیم .


بیوفیدبک برای درمان بی اختیاری ادرار
کارشناسان مجرب این مرکز با استفاده از بیوفیدبک پیشرفته ی کف لگن قادر به کملک به بیمارانی که از دردهای کف لگن و دنبالچه و اختلالات کنترل ادرار و مدفوع رنج میبرند هستند. بیوفیدبک به بیمارانی که از ضعف و درد عضلات ناحیه ی پشت وتنه واختلالات پوسچر رنج میبرند نیزکمک میکند.

 

تماس با ما

drAkbari

 دکتر فتانه اکبری

بورد تخصصی طب فیزیکی و توانبخشی

آشنایی بیشتر »»