/کلینیک توانبخشی تخصصی ونک
مجهز به جدیدترین و پیشرفته ترین تجهیزات توانبخشی

انواع جراحی برای درمان درد شانه

- دستکاری: دستکاری عبارت است از حرکت دادن شانه‌ شما در زمانی که تحت بیهوشی عمومی هستید. در طول درمان، در حالی که شما در خواب هستید شانه‌تان به آرامی حرکت داده شده و کشیده می‌شود.

- آزادسازی آرتروسکوپیک کپسول مفصلی: این روش که نوعی جراحی سوراخ کلید (لاپاروسکوپیک) است، جایگزینی برای روش دستکاری می‌باشد.

- جراحی برای درمان پارگی روتاتور کاف: اگر پارگی روتاتور کاف بزرگ بوده یا سایر گزینه‌های درمانی بعد از سه تا شش ماه جواب ندادند، می‌توان از جراحی برای درمان این نوع پارگی‌ها استفاده کرد.

- جراحی برای درمان ناپایداری شانه: اگر شانه‌تان از جا در برود (گوی از کاسه خارج شود)، ممکن است برای جلوگیری از تکرار دررفتگی و پیشگیری از آسیب‌دیدگی بافت‌ها و عصب‌های اطراف مفصل شانه به جراحی نیاز داشته باشید.

- تعویض مفصل (آرتروپلاستی) برای درمان استئوآرتریت شانه: تعویض مفصل، که به آن آرتروپلاستی هم گفته می‌شود معمول‌ترین درمان برای استئوآرتریت شانه است.

- جراحی آرتروسکوپیک: آرتروسکوپی شانه نوعی جراحی است که در آن از یک دوربین کوچک به نام آرتروسکوپ برای بررسی یا ترمیم بافت‌های داخل یا اطراف مفصل شانه استفاده می‌شود.‌ آرتروسکوپ از طریق یک برش کوچک در پوست وارد شانه می‌شود.

drAkbari

 دکتر فتانه اکبری

بورد تخصصی طب فیزیکی و توانبخشی

آشنایی بیشتر »»