/کلینیک توانبخشی تخصصی ونک
مجهز به جدیدترین و پیشرفته ترین تجهیزات توانبخشی

نکات آموزشی پیشگیری از کرونا در بانک‌ها

- سعی کنید حتی الامکان به بانک ها مراجعه نکنید و کارهای بانکی را تا حد امکان با اپلیکیشلن نصب شده بر روی گوشی خودتان انجام دهید تا نیاز به مراجعه حضوری به بانک را به حداقل برسانید.

- در صورت نیاز، اگر با قصد مراجعه به بانک از منزل خارج شدید حتما با خودتان حداقل یک عدد دستکش یکبار مصرف به همراه ببرید.

- قبل ورود به بانک کاملا هوشیار باشید و به هیچ چیز دست نزنید. ابتدا در یکی از دستان دستکش یکبار مصرف را بپوشید و سپس با دست دستکش دار دستگیره درب وروی را برای ورود لمس کنید تا وارد بانک شوید.

- با دست دستکش دار اقدام به استفاده از پانل دکمه های دستگاه دریافت نوبت نمایید و نوبت خود را دریافت کنید.

- در صورت نیاز به در نوبت ایستادن، حتما فاصله حداقل یک و نیم متری را از دیگران رعایت کنید.

- اگر سالن انتظار خیلی شلوغ نیست بر روی صندلی‌ای بنشینید که دورترین فاصله را از دیگر افراد حاضر داشته باشد.

- اگر خیلی شلوغ است سعی کنید بصورت ایستاده در جایی که دورترین فاصله را از دیگران دارید بایستید.

- تا حدامکان سعی کنید به اشیا داخل بانک (مانند میز و صندلی، پیشخوان، خودکار، استامپ و ...) دست نزنید مگر در موارد اضطراری. مانند موارد زیر:

- اگر ناچار شدید از خودکار استفاده کنید حتما با دست دستکش دار خودکار را بردارید و استفاده کنید. اگر دستکش نداشتید با یک دستمال کاغذی خودکار را بردارید و استفاده نمایید.

- اگر ناچار شدید از استامپ استفاده نمایید حتما بلافاصله اگر محلول ضدعفونی در اطرافتان بود انگشتانتان را ضدعفونی نمایید در غیر این صوت با دستمال کاغذی کامل انگشت خود را پاک کنید و بعد در اولین فرصت و نزدیک ترین مکان اقدام به شتستشوی دست خود با آب و صابون نمایید.

- اگر پول نقد دریافت کردید به هیچ وجه آن را مستقیم لمس نکنید. از تحویلدار بانک بخواهید پول را با دستگاه برای شما شمارش نماید و سپس با دست دستکش دار پول را در کیف و یا کیسه همراهتان بگذارید. اگر دستکش همراه تان نبود از دستمال کاغذی برای برداشتن اسکناس ها استفاده نمایید.

- در نهایت پس از اتمام کار بانکی و خروج از بانک، دستکش را طوری از دستتان خارج کنید که هیچ جای بدنتان با قسمت رویی دستکش که در تماس با دستگاه قرار گرفته است تماس پیدا نکند.

- بلافاصله دستکش را در اولین سطل زباله نزدیک خودتان (ترجیحا سربسته) بیاندازید.

- از هر دستکش یکبار مصرف فقط یکبار استفاده نمایید.

- در طول حضور در بانک و بعد از آن به هیچ وجه صورت خود را لمس نکنید.

- بعد از خروج از بانک در اولین فرصت و نزدیک ترین مکان اقدام به شتستشوی دست خود با آب و صابون به مدت 40 ثانیه نمایید.

منبع: انجمن علمی آموزش بهداشت و ارتقای سلامت ایران

drAkbari

 دکتر فتانه اکبری

بورد تخصصی طب فیزیکی و توانبخشی

آشنایی بیشتر »»